זוגיות חברות ובגידה

זוגיות חברות ובגידה – המשבר

זוגיות חברות ובגידה הם חלק מהחיים למרבה הצער. לפני כשלוש שנים פגשתי את מיכל (שם בדוי) לראשונה נראתה מקסים. שיער בלונדיני, עיניים כחולות וגוף שכל אישה מייחלת שיהיה לה. היא הגיעה לבדוק אם כדאי לה לקבל את התפקיד הניהולי הרם שהוצע לה במקום אחר ולעזוב את מקום עבודתה הקבוע.

"אינני חושבת שכדאי לך לעשות שינויים השנה, זו שנה שנראית בעייתית, שימי לב אליה", אמרתי לה.

"מה יכול להתרחש בשנה בעייתית"?, שאלה.

"הכל" עניתי. "מספר כזה שמופיע בתוך תעודת הזהות מבשר צרות משפחתיות".
"מה? יקרה משהו מבחינה בריאותית?", נחרדה מיכל.
"לא", השבתי מיד, "אני חושבת שהזוגיות שלך במשבר, למרות שאינך חשה או מדברת על זה. השנה יוצרת תנודות חזקות וכדאי לך להשקיע בזוגיות לא רק בעבודה ובילדים.

חברתה הטובה, כך סיפרה, מתגוררת בדירה מתחת לפנטהאוז שלה. מדי פעם, הזמינה אותה, את החברה הטובה, בעלה וילדיה לארוחות שישי ולעיתים אף יצאו לטיולים משפחתיים משותפים.

זוגיות חברות ובגידה - חלק מהחיים, אבל גם המשבר הגדול ביותר יכול להוביל לצמיחה אישית.

זוגיות חברות ובגידה- ההפתעה

אלא שלחיים, כמו בחיים, יש משעולים שאף אחד לא צופה אותם מראש וגם לזוגיות חברות ובגידה יש דרכים משלהן. יום אחד קיבל בעלה של חברתה דום-לב ומת.

בימי ה"שבעה" כשירדו למטה לנחם ולתמוך, שמה לב לכף ידו של בעלה המלטפת בחטף את כתפה של חברתה. "זה הטריד אותי, משהו היה לא בסדר. קלטתי את האינטימיות שהיתה בליטוף הקטן הזה. עימתתי אותו עם מה שראיתי אך הוא התנער, אמר שאני בודה הכל מליבי. להפך, הוא טען שאני אהבת חייו\ אך עדיין לא הייתי שקטה".

עצובה ודואבת עמדה בפתח הדלת לפני כשנתיים. "תפסתי אותם יחד. אני מוכרת את הפנטהאוז קונה דירה קטנה, ולא רוצה לראות אף גבר לידי בשנים הקרובות".

"את טועה", אמרתי אז, "גיל 39 מכניס אהבה ואולי גם פנטהאוז". "אעדכן", השיבה אז.

זוגיות חברות ובגידה – אין שלם יותר מלב שבור

ביום שישי האחרון, עמדה בפתח הדלת שלי, מחייכת, זוהרת ומאושרת. "באתי לעדכן ולהתעדכן. זוכרת שקיבלתי הצעת עבודה לפני שלוש שנים? פניתי שוב לבעלים אבל הוא אמר לי שהמשרה כבר מאוישת, 'אבל', אמר, 'אולי תסכימי למשרה אחרת'… בשבוע שעבר עברתי דירה, עברתי עם ילדי לפנטהאוז שלו!".

"אז מה כתוב הלאה?", נצצו העיניים המדהימות שלה.
"כתוב שאת בהריון!", השבתי.
העיניים הכחולות הפכו לאגם. "חכי רגע…! אתה שומע?", אמרה לפומית הטלפון, "היא עלתה על זה!".