גם הניסים כתובים בתעודת הזהות

גם הניסים כתובים בתעודת הזהות. זה לא תמיד ברור לנו ולא תמיד אנחנו מוכנים להכיר בכך, אבל הכל כתוב.

הנה שימעו סיפור.

אז, כאשר לראשונה נפגשו במסיבה שהוריה ערכו בביתם. היא הייתה בת 14, הוא בן 24. קופידון שלח בהם את חיציו .

כשישבה מולי לפני שנתיים אמרה, "ידעתי מהרגע שנפגשנו שהוא האחד והיחיד עבורי.  נשארתי רווקה, מבחירה". כשאמרה את המילים הללו, עטף כאב שקט את החדר. רווקה, בת 48.

"מוזר", ציינתי אחרי רגע ארוך, "תעודת הזהות  מציינת קשר זוגי חזק שהיה אמור להוביל אותך לנישואין בגיל 38. איך התפורר הקשר הזה?"גם הניסים כתובים בתעודת הזהות

"היה לי חבר מקסים, אוהב טוב לב ונאה, משאת נפשה של כל בחורה. יצאנו שנתיים ואז הוא לחץ למסד את הקשר. הלב הלם בי כשהלכנו לרבנות. נעצרתי על המדרגה האחרונה. כל הדרך הרגשתי שאני מרמה אותו. לא אוהבת אותו כמו שהוא אוהב אותי ומגיע לו מישהי שתאהב אותו יותר ממני. החזקתי לו את היד ואמרתי: 'אני לא יכולה לעשות את זה' וברחתי משם. כך, זה התפורר" היא שתקה לרגע ואז בקול חרישי ועיניים זולגות אמרה "אני לא אתחתן לעולם".

גם הניסים כתובים בתעודת הזהות – אי אפשר לברוח מהגורל

התבוננתי בה היישר אל עיניה ואמרתי לה בקול המעודד ביותר שיכולתי לגייס: "בעוד לא הרבה זמן משהו כמו שנה, שנה וחצי, קרוב מאד לגיל 50, לא תוכלי לברוח יותר לברוח מן הגורל. את מתחתנת".
"זה לא יקרה", השיבה בעצב, היה ונשאר רק אדם אחד מבחינתי, אבל בגיל 17 עלו הורי על הרומן ונוצרה מהומה לא קטנה. הוא עזב לחו"ל ושמעתי שהתחתן והקים משפחה. אין לי מקום לאף אחד אחר. את מסוגלת להבין אותי?", שאלה.

כשנתיים לאחר אותה פגישה, היא הגיעה אלי שוב, נכנסה בצעדים קלילים, כמעט מרחפת. "תראי", אמרה בעיניים זוהרות והרימה את אצבעה ענודת טבעת הנישואין .

"מזל טוב! מי האיש בר המזל"?,  שאלתי וניתרתי ממקומי.

גם הניסים כתובים בתעודת הזהות – אפילו מפלי הניאגרה לא יפרידו

"תשמעי סיפור", אמרה… "בשנה שעברה קנתה לי חברתי הטובה כרטיס טיסה למפלי הניאגרה בקנדה, כמתנה ליום הולדתי ה-50. בשבוע האחרון לשהותנו שם נכנסו לקניון והתיישבנו בבית קפה". 'מישהו כל הזמן מסתכל עלייך מהפינה הימנית', אמרה לי חברתי. 'שיסתכל', אמרתי והסתובבתי לראות מי האיש. זה היה 'הוא'! , המחצית שאיבדתי בגיל 17. 'הוא' התבונן בי מהפינה – ואני, כמעט קרסתי – או יותר נכוןחזרתי  לחיים".

"הוא סיפר על אשתו שנפטרה לפני כחצי שנה, על הגעגועים ועל השנים שחלפו, סיפר שהתכוון להגיע ארצה לבדוק איפה אני ומה קרה איתי – והשאר היסטוריה", צחקה והמשיכה, "התחתנו לפני חצי שנה, כמו שאמרת. את זוכרת שאמרת לי 'בעוד כשנה כשתהיי בת 50 לא תוכלי לברוח מהגורל,  את מתחתנת'? מה את אומרת"?

"אני אומרת, כמו שאני אומרת תמיד ניסים תמיד מתרחשים ומה שמצחיק, זה שהם כבר כתובים בתעודת הזהות".