אהבה זה כל הסיפור

אהבה זה כל הסיפור. ממש כך. נכון לא פעם, החיים כמו החיים, מזמנים לנו הפתעות – אבל מהם החיים אם לא שרשרת של הפתעות? מצד שני, ההפתעות הן רק לכאורה. הכל כתוב לנו בתעודת הזהות שלנו. כל מסלול החיים כתוב ומתואר – וניתן לפיענוח. כך גם בסיפור הזה, שהוא כמו תמיד כאן, סיפור מהחיים. הנה, ראו בעצמכם.

"יפיפייה אמיתית", חשבתי לעצמי כשנחו עליה עיני. בת 39, גרושה, שני ילדים מתבגרים ומזונות חודשיים נכבדים שמאפשרים לה לעשות ככל העולה על רוחה.

"תגידי לי כל מה שאת רואה, גם אם הדברים קשים", אמרה, כשהתיישבה מולי.

"אעשה זאת", השבתי.

היא אישרה כל גיל וכל מאורע שראיתי בתעודת הזהות שלה, עד לרגע בו ציינתי את גיל 35. שם כבו עיניה.

"מאישה נאהבת הפכת לאישה נבגדת", אמרתי והושטתי את קופסת הטישו.

"חברה שלי אמרה לי שאת תעלי על זה", אמרה, כשעיניה זולגות. "תפסתי אותו בוגד בי עם החברה הכי טובה שלי במיטה שלנו, בבית שלנו".

גירושים מהירים, וילה שנשארה ברשותה והון לא קטן שהועבר לחשבונה לא הקלו עליה. רגשות האובדן והכמיהה אליו נותרו כפי שהיו לפני הבגידה.

"כשחתמנו על מסמכי הגירושים אמרתי לו שאם אראה אותו יחד איתה, אספר לבעלה ולכל מי שמכיר אותה אני שונאת אותה… שונאת אותה,  את כפויית הטובה".

חייכתי כשהסתכלתי עליה אומרת את המשפטים האחרונים.

"למה את מחייכת", שאלה.

"משום שגיל 38 מצביע על חזרה חשאית שלך ושלו", השבתי.

"אני לא מאמינה שאת רואה את זה! אף אחד לא יודע שאנו נפגשים. גם לא הילדים. לפני חצי שנה צילצל אלי, ביקש סליחה. אמר שהוא אידיוט, שהוא אוהב אותי ומצטער על מה שעשה וביקש שנפגש. אנחנו יחד כבר חצי שנה.

"והתחלתם לדבר על חתונה", המשכתי את דבריה.

היא פרצה בצחוק. "נתחתן?"

"השאלה היא לא אם תתחתנו. אתם תתחתנו.  השאלה היא באיזה חודש את תהיי כשתתחתנו… דרך אגב. זו בת".

זהו. כמו שאמרתי, אהבה זה כל הסיפור. האהבה היא בסופו של דבר הכוח שמניע דברים והיא מנצחת, גם אם לא תמיד… ובכל זאת, אפשר לעזור לה לנצח, אם יודעים לקרוא את ההתרחשויות מראש – ומספר תעודת הזהות שלכם יכול לחזות אותן…

אהבה זה כל הסיפור
0
Text