אינטואיציה

אינטואיציה

אינטואיציה

אינטואיציה.  היא יעילה, קולעת, מופלאה ומיוחדת במינה. היא יועצת סתרים העומדת לצידנו, לוחשת באוזננו או מפרפרת בבטננו. האינטואיציה, היא אותו קול פנימי שאין לו הסברים, זה המוביל אותנו בביטחה לעשיית הדבר הנכון ביותר עבורנו,  אלא אם ההיגיון עוצר בעדנו.

אין דבר שאנו אוהבים יותר מאשר להגיד לאחרים "אמרתי לכם או, הייתה לי תחושה", כאשר משהו חיובי שדיברנו עליו אכן התגשם – או חלילה, אם משהו לא טוב קרה ושהזהרנו מפניו.

אינטואיציה היא לא אמונה טפלה

כן, האינטואיציה היא חלק בלתי נפרד מחיינו ואנו משתמשים בה. לא תמיד האינטואיציה הייתה כזו. שנים רבות היא נחשבה לסוג של אמונה טפלה, או משהו נחות ופרימיטיבי – ואלה שדיברו עליה נחשבו לבעלי אותן תכונות, שטופי אמונות טפלות ופרימיטיביים.

למרות הכל, תמיד היה אפשר לשמוע אנשים שאומרים "היתה לי הרגשה", על דבר כזה או אחר, שהתרחש בחייהם, או אפילו לגבי אירועים גדולים ברמה ארצית ואפילו עולמית. אבל השינוי הגדול כלפי האינטואיציה קרה עם כניסתו של עידן הדלי.

אינטואיציה בעידן הדלי

עידן הדלי, שמיוחסים לו כל כך הרבה דברים טובים, כמו מקוריות, חדשנות ואומץ לב פתח עם כניסתו את השער לרווחה גם לכל ענפי המיסטיקה, שבזכותו פרחו מאוד. כחלק מפתיחת השערים הזו, גם האינטואיציה זכתה להכרה וממשהו שמתייחסים אליו בחשדנות ובביטול ("נו באמת.. זה בסך הכל צירוף נסיבות…"), הפכה האינטואיציה למקום לגיטימי, חברתית ותרבותית. מחסומי הפחד והבושה נפלו ואנשים החלו לדבר בקול רם על "הקולות הפנימים" שלחשו להם אמיתות נסתרות ו"תחושות הבטן" הפכו להיות לגורם לגיטימי המדריך את החלטותיהם, גם אם לא היו "מבוססים או מדעיים".

התוצאות, בסופו של דבר, מרשימות – וכפי שדיברו עבר כך הן ממשיכות לדבר, בזכות עצמן.

אינטואיציה – ההמלצה של איינשטיין

 
האמת, זה לא צריך להפתיע אותנו. אלברט איינשטיין, כן אפילו הוא – ואולי דווקא הוא – אמר: ש"אינטואיציה היא הדבר האמיתי היחיד ששווה משהו". ההיסטוריה הוכיחה שלא רק שהוא צדק, אלא שהאינטואיציה אפילו שווה הרבה יותר. צריך רק לזהות אותה כשהיא מופיעה – כדי לא ליפול בפח של תחושות מדומות (שאולי נרחיב עליהן את הדיון בפעם אחרת), להקשיב לה, ולא לפחד ליישם אותה – "מי שלוקח סיכון והולך רחוק, מגלה עד כמה רחוק הוא יכול להגיע" (איינשטיין).

By | 2017-01-31T11:33:07+00:00 ינואר 31st, 2017|הנומרולוגיה וילידי היום|0 Comments

About the Author:

Leave A Comment